zobacz film o duradeck tel. (+48) 698 616 848 | biuro@eventdeck.pl

1) CZY JESTEŚCIE PRODUCENTEM MAT DURADECK?

Tak. Signature Flooring jest największym na świecie producentem modułowych tymczasowych systemów podłogowych na świecie. Nasze systemy DuraDeck są wysyłane bezpośrednio z naszej fabryki oraz poddawane są rygorystycznej kontroli jakości. Kupując od Signature, masz pewność ze kupujesz bezpośrednio ze źródła wytwarzania. Zachęcamy, aby zawsze szukać nazwy producenta czy logo DuraDeck lub Signature na naszych produktach.

2) CZY MOŻNA JEŻDZIĆ LUB ZAWRACAĆ NA MATACH DURADEK?

Tak, z naszego doświadczenia stwierdzamy, że można bez problemu jeździć i skręcać na matach DuraDeck większością pojazdów mechanicznych takich jak ciągniki siodłowe z przyczepami, wózki widłowe, koparki, pickupy i inne. Ważne jest, aby pamiętać, że nośność maty DuraDeck zależna jest także od gęstości podłoża, na którym spoczywa i tak w przypadku niezwykle miękkiej ziemi czy błota ma ograniczenie masy ładunku, który jest w stanie komfortowo przemieszczać się po powierzchni maty. Dla dużych obciążeń, takich jak samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe z naczepami, zalecamy łączenie części z wykorzystaniem naszego systemu łączącego - DuraLink. Do lżejszych obciążeń, takich jak samochody, pickupy, istnieje możliwość korzystania z lżejszych elementów łączących z tworzywa sztucznego - PlastiLink.

3) JAKI CIĘŻAE MOŻNA UMIECZAĆ NA MATACH DURADECK?

Mamy doświadczenie z ładunkami do 80 ton na trawiastych podłożach, piasku, powierzchni z kruszywa. Waga, którą może przenosić mata DuraDeck jest także zależna od gęstości podłoża, na którym spoczywa czy porusz się ciężar np. na głębokim błocie należy zachować ostrożność podczas przenoszenia dużych obciążeń (6-7 ton oraz w przypadku pojazdów powyżej dwóch osi) oraz stosować systemy łączące DuraLink. Powierzchnie piaskowe doskonale wytrzymują duże obciążenia jednak szerokie formy dróg powinny być mocno przemyślane w fazie budowy z uwagi na możliwość samoczynnego przenoszenia się, usuwania piasku. Prosimy o kontakt z naszym specjalista w odniesieniu do danego przypadku.

4) W JAKI SPOSÓB MATA DURADECK CHRONI MURAWĘ?

DuraDeck chroni murawę poprzez właściwe przenoszenie masy oraz zapobieganie powstawania kolein, w przypadku jednostajnego nacisku kól i urządzeń. Gęstość podłoża jest jedną z głównych przyczyn uszkodzenia murawy i DuraDeck pomaga temu zapobiec poprzez zapewnienie szerokiego punktu styku z podłożem (1,22m2,44m.), po których mogą poruszać dowolne jednostki. Inną wiodącą przyczyną uszkodzenia murawy jest moment obrotowy lub skrętny koła, moment przeciągania lub przemieszczania przedmiotów. DuraDeck zapobiega eliminuje te zagrożenia oraz zapobiega zdzieraniu murawy.. Zaleca się stosowanie paneli DuraDeck White (Białe) w cieplejszych warunkach klimatycznych, gdzie panele wystawione są przez dłuższy czas na działanie słońca, aby pomóc złagodzić wypalenie trawy lub osuszenie murawy.

5) JAK DŁOGO MATY DURADECK MOGĄ POZOSTAWAĆ NA PODŁOŻU?

Sugerujemy, aby nie pozostawiać mat DuraDeck nieprzerwanie dłużej niż 2-3 dni na trawie lub innych wrażliwych powierzchni z murawy, jednakże DuraDeck może pozostawać na czas nieokreślony, jeżeli szkody pod panelem nie są problemem. Gdy uszkodzenie trawy nie jest problemem, DuraDeck może pozostać tak długo, ile wymaga zakończenie działalności. DuraDeck nie będzie gnić, łamać się, rozwarstwiać, zadzierać, przez co jest idealnym systemem dla długoterminowych projektów budowlanych, projektów wiercenia, lub zadań ogólnych. Dla dłuzszych projektów wykonywanych na delikatnej murawie, sugerujemy usunięcie DuraDeck na dwa dni co dwa dni pracy, aby pozwolić trawie na przywrócenie oprowadzenie fotosyntezy oraz procesu oddychania.

6) JAKI JEST CZAS INSTALACJI I DEMONTAŻU MAT DURADECK?

Większość czasu zabiera ustawienie i ułożenie mat DuraDeck w miejsce rzeczywistej instalacji. Oczywiście, jeśli pełne palety DuraDeck znajdują się daleko od miejsca instalacji, dużo czasu będzie potrzebne na ustawienie ich na miejsce. Zalecamy układanie palet z matami DuraDeck tak blisko miejsca instalacji, jak to możliwe. W przypadku poprawnego i bliskiego ułożenia palet z materiałem możliwe jest ułożenie około 10 mat (ok. 30m2) przez 2 osoby w około 20 minut, przy użyciu metalowych elementów łączących DuraLink lub 10 minut w przypadku korzystania z elementów łączących z tworzyw sztucznych PlastiLink's. Proponujemy tworzenie zespołów, które są wielokrotnością 2 osób w celu zwiększenia wydajności w zakresie obsługi maty. Nasza wypożyczalnia załogi (10 osób i opiekunem) na ogół układa ok. 850 mat w konfiguracji drogi (2-3 elementy na szerokość), przy użyciu metalowych łączek, w ciągu 8 godzin.

7) ILE MAT MOŻE BYĆ TRANSPORTOWANYCH ZA POMOCA CIĘŻARÓWKI LUB 40 STOPOWEGO KONTENERA?

Około 500 arkuszy (ok. 20000kg) DuraDeck może być ładowane przyczepy ciągnika siodłowego lub w 40 stopowy kontener oceaniczny w standardzie USA. Jedynym ograniczeniem jest więcej masa właściwa pojazdu z załadowanym towarem zgodna z przepisami ruchu w danym kraju.

8) JAKI JEST CZAS OCZEKIWANIA NA MATY DURADECK?

DuraDeck 1 i 2, są ogólnie dostępne z magazynu i mogą być wysłany w ciągu 1 tygodnia. DuraDeck 3 wymaga specjalnego zamówienia i trwa zwykle 4-6 tygodni. Kolory niestandardowe dostępne są zamówienie w przypadku minimum 500 sztuk i produkcja trwa w granicach 6 do 8 tygodni. Oczywiście w godzinach szczytu lub przy wyjątkowo dużej liczbie zamówień, czas realizacji może się zmienić, więc skontaktuj się z przedstawicielem Signature. Pamiętaj, że czas dostarczenia towaru z naszych magazynów z USA do Polski waha się od 6 do 8 tygodni drogą morską.

9) CZY PANELE DURADECK UNOSZA SIĘ NA WODZIE?

Tak, DuraDeck ma gęstość około 0,96 i jako taki będzie posiadał zdolność unoszenia się na wodzie (ciężar właściwy 1,0). Do zastosowań w wodzie, proponujemy kotwiczenie DuraDeck przy użyciu otworów znajdujących się na obwodzie maty.

10) CZY MOŻLIWE JEST ZAMÓWIENIE MAT DURADECK W INNYM KOLORZE?

Tak. DuraDeck jest dostępny w kolorach niestandardowych w przypadku minimalnych zamówień w ilości 500 arkuszy lub więcej. Pobierana jest dodatkowa opłata za kolor niestandardowy, która zmienia się w zależności od konkretnego koloru. W tym przypadku czas produkcji wach się od 6 do 8 tygodni.